Marka Tescil Nasıl Yapılır? Marka Tescil Belgesi Danışmanlık Firması izmir Marka Tescil Nasıl Yapılır
Marka Tescil Nasıl Yapılır
Marka Tescil Vekil Firması Kayra Patent
Marka Tescil Nasıl Yapılır ;
En Doğru Marka Tescili Başvurusu Nasıl Yapılır?

1- Markaya Ne Zaman Başvurmalı
En önce mümkünse başvuruyu yapar yapmaz markayı da piyasada kullanacak şekilde hareket edilmemelidir. Marka tescil işlemleri ortalama on-oniki ayda tamamlandığı için başvuru yapılmış olması tescili kesinleştirmez ve Türk Patent Enstitüsü marka başvurusuna benzer bir marka görmeyip (diğer kıstaslar bakımından denetledikten sonra) yayınına karar verse dahi üçüncü şahısların itirazı ile markanın tescili aksayabilir.
Her zaman en doğru yöntem yatırıma girişmeden önce marka tescili işlemlerinin tamamlanmasıdır.

2- Marka Tescili Nasıl Yapılır
Marka tescil başvurusu Türk Patent Enstitüsü?ne (TPE) yapılır. Türk Patent Enstitüsü Ankara dadır. İllerde şubeleri yoktur.
Marka tescil başvuruları doğrudan TPE ne yapılabileceği gibi elektronik imza sahipleri TPE internet sitesinden online başvuru da yapabilir. Biz başvurularımızın tamamını online olarak yapmaktayız. Marka patent başvurularının online yapılması başvuru aşamasında işleri hızlandırmakta özellikle marka tescil işlemleri için 30-60 dakikada başvurunun tamamlanması mümkün olmaktadır.

3- Bir adet Marka Tescil Başvurusu Yapmak Yeterli Olur mu
Firmaların birden fazla marka tescil başvurusu yapması hem tescil olasılığını arttırır hem de ileride yaşanabilecek aksi durumlara karşı önceden tedbir alınmış olur.
Örnek: Markanın iptali için üçüncü şahıslar tarafından dava yoluna gidilebilir, yada piyasada yaşanan ani ve olumsuz olaylarla markanın itibarı zarar görebilir (gıda üreticileri için bozuk gıda, elektronikçiler için teknik problemler yaşanması vs. gibi...).
Bu gibi durumlara karşı yedekte tescilli markalar bulundurulması tescil sahiplerine hareket alanı kazandırır.

4- Tescil Edilmiş Marka Parçalara Ayrılarak Kullanılır mı
Marka nasıl kullanılacaksa o şekilde başvuru yapılmalıdır. Tescilli markanın bir bölümünü kullanmak diye birşey yoktur.
Bazı başvurularda firmaların bir kaç markayı bir seferde tescile başvurduğunu görüyoruz. Örnek: Firmanın "ALİ", "VELİ", "CAN" diye üç adet, kullanmakta olduğu isim için bir dilekçede "ALİ VELİ CAN" diyerek başvurması durumları olabiliyor.
Bunu da yaparken üç ayrı başvuru için ücret ödemeyip tek seferde hepsini bir tane fiyatına tescil etmiş olduklarını düşünüyorlar. Fakat bunun sakıncası şudur; firma markaları böyle kullanmamakta her bir kelimeyi ayrı ayrı kullanmaktadır ve kendisini taklit edecek olanlar da kelimeleri tek tek kullanacağından müdahalede sorun yaşayabilir. Bir de en büyük problem başka biri üç ayrı başvuru yaparak "ALİ", "VELİ" ve "CAN " markalarını aynı alanda kendi adına tescil edebilir.

5- Marka Tescilinde Sınıf Tespiti Neye Yarar
Marka tescilinin hangi alan yada alanları (Nice Sınıfları) kapsayacağı çok dikkatle belirlenmelidir. Doğru meslek sınıfında alınmamış tescil hiç bir koruma sağlamaz. Vekil yardımı almadan başvuru yapan firmalarda görülen en büyük problem budur.
Örnek: Özellikle mağaza zincirlerinde şu hataya rastlıyoruz; "mağaza kurma hizmetleri" diye yazarak başvuru yapıyorlar ve böyle yazınca "iş idaresi konusunda danışmanlık hizmetleri" alanında tescil veriliyor. Oysa tescilin alınması gereken alt sınıf "müşterilerin malları elverişli bir şekilde görüp satın alması için çeşitli malların bir araya getirilmesi hizmetleri". Bu şekilde markası kaybedilmiş tanınan mağaza zincirleri bulunmakta.

6- Marka Tescili İşlemlerini Takip Etmek Neden Önemlidir
Yapılmış başvurunun takibi son derece önemlidir. Özellikle vekil kullanmadan başvuru yapan firmalar tüm işlemler yolunda gitse ve marka onaylansa dahi son aşamadaki işlemleri tamamlamayarak başvuruyu düşürmekteler. Olumlu devam eden başvuruların tamamlanamama oranı %17 ve bunun tek sebebi takibinin doğru yapılmaması.
   Diğer Hizmetlerimiz ;
Kayra İletişim
0232 364 49 03
Danışmanlık ve Belgelendirme Talepleriniz için bize ulaşabilirsiniz
Marka Tescil
Markanızı tescil ettirmenizdeki amaç; sadece başkalarının haksız kazanç sağlamasını önlemekten öte, haksız kazanç sağlıyor iddiası ile sizin önlenmenizin de önüne geçmektir. Çünkü; bu durumda,
PatentTescil
Patent Tescil Sistemi : Buluş sahibine, buluşunu kullanma ve kullandırma konusunda bir özerklik vererek, diğer insanları da buluşlar yapmaya teşvik eder.
Endüstriyel Tasarım Tescili
Bir ürünün tümü veya bir parçası yada üzerinde bulunan süslemenin çizgisi, rengi, belirli yapısı, şekli, sesi, esnekliği veya diğer karakteristik özellikleri ile insan duyuları tarafından
Faydalı Model Tescil
Bir Buluşun Faydalı Model Belgesi Verilerek Korunması İçin Taşıması Gereken Nitelikler ;
a-Yenilik : Faydalı model başvurusuna konu olan buluş başvuru tarihinden önce
ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık ve Belgelendirme hizmeti
İZMİR
Ege Üniversitesi
ISO 9001:2015 Belgesi Danışmanlık ve Belgelendirme Hizmeti
ISO 22000 Belgesi, ISO 9001:2015 Belgesi Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık ve Belgelendirme hizmeti
TİRE
Tire Süt Kooperatifi
ISO 22000 Belgesi, ISO 9001:2015 Danışmanlık Hizmeti
ISO 14001 Belgesi, CE Belgesi, TSE Belgesi, ISO 9001:2015 Belgesi Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık ve Belgelendirme hizmeti
İZMİR
YATSAN
ISO 14001 Belgesi, CE Belgesi, TSE Belgesi, ISO 9001:2015 Belgesi hizmeti
ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık Hizmeti
AYDIN
Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi
ISO 9001:2015 Belgesi Danışmanlık Hizmeti
Tarım Köyişleri izni, Marka Tescil, ISO 22000 Belgesi , ISO 9001:2015 Belgesi Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık ve Belgelendirme hizmeti
TİRE
Tikab Ltd. Şti.
Tarım Köyişleri izni, Marka Tescil, ISO 22000 , ISO 9001:2015 Belgesi
ISO 9001:2015 Belgesi, CE Belgesi, ISO 9001 Danışmanlık, TSE Danışmanlık Hizmetleri
İZMİR
Güven Plastik Ltd. Şti.
ISO 9001:2015 , CE Belgesi, TSE Danışmanlık Hizmeti
ISO 9001:2015 Belgesi , Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık ve Belgelendirme hizmeti, Endüstriyel Tasarım Tescil Belgesi, Marka Tescil Belgesi, Garanti Belgesi, HYB Danışmanlık
MANİSA
Efsane Mobilya LTd. Şti.
ISO 9001:2015 ,Endüstriyel Tasarım Tescil ,Marka Tescil Hizmeti,
TSE Beglesi,Garanti Belgesi, Satış Snrası Servis Hizmetleri Yeterlilik Belgesi, TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgelendirme
İSTANBUL
Cevahirler Holding
Agrega CE Belgesi, Perlit CE Belgesi, Belgelendirme Hizmeti
ISO 9001:2015 Belgesi Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık ve Belgelendirme hizmeti
MANİSA
Tümer Metal Ltd. Şti.
ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirme Hizmeti
CE Belgesi, TSE Belgesi, OHSAS 18001 Belgesi, ISO 14001 Belgesi, GMP Belgesi, ISO 9001:2015 Belgesi Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık ve Belgelendirme hizmeti
İZMİR
Yapısan Park
CE Belgesi, TSE Belgesi ,ISO 14001 ,GMP Belgesi, ISO 9001 Belgesi Hizmeti
Marka Tescil, ISO 22000 Belgesi , Belgesi Kalite Yönetim Sistemi Danışmanlık ve Belgelendirme hizmeti
UŞAK
Hacıbey Baklavaları
Marka Tescil, ISO 22000 Belgesi , Belgelendirme Hizmeti
KAYRA WEB SERVİSİ Copyright © | Web Dizayn